Overview
Charles Daly 101 Matte Black 410 Gauge 3in Single Shot Shotgun – 26in – Features a Fixed MOD Choke.
Specifications
| Gauge | 410 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 1 |
| Barrel Length | 26in |
| Finish | Black |
| Choke | Fixed MOD |
| Weight | 7lbs |
| Action | Single Shot |
| Color | Black |
| Gun Model | 101 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 41.75in |
| Product Line | 101 |
| Sights | Bead Front, Fixed |
| Stock Material | Synthetic |




Reviews
There are no reviews yet.