Overview
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 8+1 |
| Barrel Length | 5in |
| Finish | Chrome |
| Grips | Diamond Checkered Rubber Grips |
| Sights | Low Profile 3 Dot, Adjustable |
| Weight | 2.57lbs |
| Cartridge | 45 Auto (ACP) |
| Color | Gray |
| Gun Model | 1911 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 8.63in |
| State Compliance | New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |




Reviews
There are no reviews yet.