Overview
Charles Daly 335 Realtree APG 12ga 3.5in Pump Action Shotgun – 24in – The Charles Daly 335 Pump Action Shotgun is drilled and tapped for rails and features Realtree AP Green camo with a fiber optic front sight. It is ready for the woods right out of the box.
- Rem Choke Thread MC-3T (XXF, M, F)
- Manual Safety
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3-1/2in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 24in |
| Finish | Realtree AP Green |
| Stock | 4-Position Side Folding |
| Choke | XXF, M, F |
| Weight | 5.4lbs |
| Action | Pump |
| Color | Realtree AP Green |
| Gun Model | 300 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 45in |
| Sights | Fixed Fiber Optic Front |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |
| Stock Material | Synthetic |




Reviews
There are no reviews yet.