Overview
Charles Daly 202A Silver/Walnut 20ga 3in Over Under Shotgun – 26in – The Charles Daly 202A Over Under Shotgun features extractors, a single-selective trigger and a manual safety.
- Beretta/Benelli Mobil Choke Thread MC-5 (SK, IC, M, IM, F)
- Receiver Engraved With Dog Scene
Specifications
| Gauge | 20 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 2 |
| Barrel Length | 26in |
| Finish | Black Chrome/Silver |
| Stock | Checkered |
| Choke | SK, IC, M, IM, F |
| Weight | 6.4lbs |
| Action | Over Under |
| Color | Oiled Walnut |
| Gun Model | 202A |
| Hand | Right |
| Overall Length | 43in |
| Sights | Fixed Fiber Optic Front |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |
| Stock Material | Wood |




Reviews
There are no reviews yet.