Overview
Charles Daly 600 Mossy Oak Obsession 20 Gauge 3in Left Hand Semi Automatic Shotgun – 26in – Daly 600 Semi-Auto shotgun has fixed fiber optic front sights and is drilled and tapped for scope mount.
- Checkered Synthetic Stock And Forend
- 3 Rem Chokes- Improved Cylinder, Modified And Full
- Magazine Tube Feed In
- Gas Operated Bolt
- Single Trigger
- Manual Safety
- Aluminum, Steel Barrel
- Auto Ejection
Specifications
| Gauge | 20 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 26in |
| Finish | Mossy Oak Obsession |
| Stock | Checkered |
| Choke | IC, M, F |
| Weight | 6.8lbs |
| Action | Semi Automatic |
| Color | Mossy Oak Obsession Camo |
| Gun Model | 600 |
| Hand | Left |
| Overall Length | 47.6in |
| Product Line | 600 |
| Sights | Fixed Fiber Optic |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |
| Stock Material | Synthetic |




Reviews
There are no reviews yet.