Overview
Charles Daly Triple Crown Matte Blued 28 Gauge 2-3/4in Break Action Shotgun – 26in – Features Fiber Optic, Fixed Sights.
Specifications
| Gauge | 28 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 2-3/4in |
| Capacity | 3 |
| Barrel Length | 26in |
| Finish | Matte Blued |
| Choke | SK, IC, M, IM, Full |
| Weight | 7lbs |
| Action | Break Action |
| Color | Brown |
| Gun Model | TRIPLE CROWN |
| Hand | Right |
| Overall Length | 43in |
| Product Line | Triple Crown |
| Sights | Fiber Optic, Fixed |
| Stock Material | Wood |




Reviews
There are no reviews yet.