Overview
Charles Daly AR-12A Black 12 Gauge 3in Semi Automatic Shotgun – 18.5in – The CD Defense AR-12A Shotgun features Modified Beretta/Benelli Mobil Choke, chambered in 3in 12-gauge. It has an adjustable comb, flip up front & Rear and comes with a 5 round magazine.
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 18.5in |
| Finish | Black |
| Choke | 3in |
| Weight | 8.2lbs |
| Action | Semi Automatic |
| Color | Black |
| Gun Model | AR-12A |
| Hand | Right |
| Overall Length | 37.9in |
| Product Line | AR-12A |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Stock Material | Synthetic |
| Use | Tactical |




Reviews
There are no reviews yet.