Overview
Charles Daly N4S Bullpup Black 12ga 3in Semi Automatic Shotgun – 19.75in – The Charles Daly Defense N4S Bullpup shotgun features a 19.75in barrel with a modified Beretta/Benelli MobilChoke, chambered in 3in. It has front and rear flip up sights and comes with a 5rd magazine.
- Beretta/Benelli Mobil Choke Thread MC-1 (Modified)
- Magazine Feed In
- Gas Operated Bolt
- Single Trigger
- Manual Safety
- Black Anodized Finish With Blued Barrel
- Auto Ejection
- Includes One 5-Round Magazine
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 19.75in |
| Finish | Black Anodized |
| Stock | Fixed Bullpup |
| Choke | Modified |
| Weight | 9.3lbs |
| Action | Semi Automatic |
| Color | Black |
| Gun Model | N4S |
| Hand | Right |
| Overall Length | 29.25in |
| Sights | Adjustable Flip Up |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Stock Material | Synthetic |




Reviews
There are no reviews yet.