Overview
Charles Daly Triple Threat Blued 410 Gauge 3in Break Action Shotgun – 18.5in – Features fiber optic and fixed sights.
Specifications
| Gauge | 410 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 3 |
| Barrel Length | 18.5in |
| Finish | Blued |
| Stock | Hand Oiled Checkered Walnut |
| Choke | SK, IC, M, IM, Full |
| Weight | 7.2lbs |
| Action | Break Action |
| Color | Brown |
| Gun Model | TRIPLE THREAT |
| Hand | Right |
| Overall Length | 35.5in |
| Product Line | Triple Threat |
| Sights | Fiber Optic, Fixed |
| Stock Material | Wood |




Reviews
There are no reviews yet.