Overview
Charles Daly 214E Realtree MAX-5 Camo 12 Gauge 3-1/2in Over Under Shotgun – 28in – Any wingshooter, trap shooter or sporting clays enthusiast will appreciate the Charles Daly; 214E Over Under Shotgun.
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3-1/2in |
| Capacity | 2 |
| Barrel Length | 28in |
| Finish | Realtree MAX-5 Camo |
| Choke | SK, IC, M, IM, Full |
| Weight | 7.1lbs |
| Action | Over Under |
| Color | Camo |
| Gun Model | 214E |
| Hand | Right |
| Overall Length | 45in |
| Product Line | 214E |
| Stock Material | Synthetic |




Reviews
There are no reviews yet.