Overview
Charles Daly Triple Magnum Realtree MAX-5 Camo 12 Gauge 3-1/2in Break Action Shotgun – 28in – Features Fiber Optic, Fixed Sights.
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3-1/2in |
| Capacity | 3 |
| Barrel Length | 28in |
| Finish | Realtree MAX-5 Camo |
| Choke | SK, IC, M, IM, Full |
| Weight | 8.6lbs |
| Action | Break Action |
| Color | Camo |
| Gun Model | TRIPLE MAGNUM |
| Hand | Right |
| Overall Length | 45in |
| Product Line | Triple Magnum |
| Sights | Fiber Optic, Fixed |
| Stock Material | Synthetic |




Reviews
There are no reviews yet.