Overview
Charles Daly 301 Tactical Side Folding Black 12ga 3in Pump Action Shotgun – 18.5in – This shotgun has an adjustable stock with pistol grip.
- Beretta/Benelli Mobil Choke Thread MC-3B (IC, M, B)
- Magazine Tube Feed In
- Single Trigger
- Synthetic Forend
- Automatic Extraction
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 4+1 |
| Barrel Length | 18.5in |
| Finish | Black |
| Stock | Adjustable With Pistol Grip |
| Choke | IC, M, B |
| Weight | 6lbs |
| Action | Pump |
| Color | Black |
| Gun Model | 301 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 35.5in |
| Sights | Fixed Fiber Optic Front, Picatinny Rail |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |
| Stock Material | Synthetic |




Reviews
There are no reviews yet.